Gdzie kupić dobry filtr do wody

//Gdzie kupić dobry filtr do wody

Gdzie kupić dobry filtr do wody

Gdzie kupić dobry filtr do wody? To pytanie stawiamy sobie bardzo często, kiedy okazuje się, że jesteśmy zmuszeni do zakupu stacji uzdatniania wody. Na rynku istnieje wiele firm, które w swojej ofercie posiadają różne uzdatniacze wody ze studni i wody wodociągowej. Jednak okazuje się, że czasem dana firma sprzedaje szereg różnych innych sprzętów AGD, np. piece, pralki i nie zawsze  specjalistą w branży uzdatniania wody.

Od czego zacząć zakup skutecznych filtrów wody

Odpowiedź pojawia się już wielokrotnie w prawie każdym naszym wpisie. Jeżeli korzystamy z własnej studni musimy przede wszystkim wykonać badania wody. Więcej na ten temat w artykule: Badanie wody. Jeżeli nie wiemy jaki filtr wody wybrać (kolejny wpis warty przeczytania), powinniśmy się skontaktować z doświadczonym doradcą. Na tym etapie najczęściej następuje weryfikacja – czy sklep internetowy, który wybraliśmy będzie właściwy? Warto przedzwonić, napisać do konsultanta. Jeżeli jego rada, odpowiedź będzie pomocna i przede wszystkim profesjonalna, prawdopodobnie będzie to świadczyło, że firma jest wiarygodna i przede wszystkim proponowane przez nią filtry działają właściwie.

Najtańsze wkłady filtracyjne do wody

Oczywiście, istnieją filtry, a właściwie wkłady filtracyjne, które nie różnią się ani jakością ani skutecznością bez względu, czy zakupimy je w sklepie zajmującym się uzdatnianiem wody czy np. markecie budowlanym. O jakich filtrach wody piszę? Są to tanie wkłady sznurkowe czy piankowe. Najczęściej do sklepów z filtrami i do znanych marketów trafiają z tego samego źródła.

tanie wkłady sznurkowe do filtrów wody
wkłady sznurkowe do filtrów

Gdzie kupić narurowy korpus filtracyjny

Obudowy filtrów wody, czyli inaczej korpusy filtracyjne są również bardzo popularnymi elementami, których zakup raczej nie wymaga konsultacji z doradcą. Decydując się na zakup korpusu filtra do wody, warto jednak podpytać o to, czy będą do niego pasować wszystkie dostępne na rynku wkłady. Jest to ważne, ponieważ zdarza się, że gdy musimy wymienić wkład filtra, okazuje się, że do korpusu pasuje jeden konkretny, od jednego producenta. Nie byłoby to problemem, gdyby cena takiego „oryginalnego” wkładu nie była kilkukrotnie wyższa niż standardowego pasującego do wszystkich filtrów wody wkładu filtracyjnego.

Chcę kupić zmiękczacz wody – jaką firmę wybrać

Zmiękczacze wody to filtry, które najczęściej znajdują się na wyższej półce cenowej niż zwykle wkłady filtracyjne, dlatego decyzja zakupowa powinna zostać podjęta z odpowiednim przemyśleniem. Gdy już wybierzemy dany model zmiękczacza do wody (sami lub przy pomocy doradcy technicznego) powinniśmy zadać jeszcze kilka pytań:

  • Jak długą gwarancję otrzymamy na zakupiony filtr do zmiękczania wody?

    Pod tym względem istnieją naprawdę spore rozbieżności. Producenci i sprzedawcy zmiękczaczy wody oferują gwarancje od 2 do nawet 10 lat. Niektóre z tych ofert obejmują wszystkie elementy filtra wody włącznie z elektroniką. Warto wybrać odkamieniacz, zmiękczacz wody z długą gwarancją, ponieważ dzięki temu będziemy spokojni o jego późniejszą eksploatację.

  • Co dzieje się, gdy wystąpi awaria filtra do wody, który jest na gwarancji?

    Często zapisy gwarancyjne uwzględniają konieczność demontażu i wysyłki zmiękczacza wody na adres firmy, w której go zakupiliśmy. Jest to zazwyczaj dosyć problematyczne. Nie każdy będzie w stanie samodzielnie rozmontować, głowicę, wypiąć filtr z instalacji. Najlepiej więc wybrać firmę, która jasno i wyraźnie informuje, że przy utrzymaniu warunków gwarancyjnych zgłosi się w celu naprawy zmiękczacza wody w miejsce, w którym został on zamontowany. Kupując zmiękczacz do wody w naszej firmie masz pewność, że zmiękczacz wody EcoWater objęty 10-letnią gwarancją będzie przez nas naprawiany tylko i wyłącznie w Twojej lokalizacji i co najważniejsze nie poniesiesz kosztów naszego dojazdu.

  • Ile będą kosztować gwarancyjne serwisy zmiękczacza do wody?

    Jest to niestety kolejny aspekt, na który bardzo rzadko zwraca się uwagę. A szkoda… Większość firm sprzedających zmiękczacze wody dolicza koszty dojazdu do całkowitych kosztów serwisu. W naszych warunkach gwarancyjnych zapisaliśmy, że jeśli zakupiłeś zmiękczacz w naszej firmie za coroczny serwis gwarancyjny zmiękczacza wody zapłacisz stałą kwotę 150 zł, bez względu w której części Polski mieszkasz.

  • Decydując się na zakup filtra do zmiękczania wody dobrze jest podpytać, czy otrzymamy wsparcie posprzedażowe i ewentualną pomoc w wprowadzenia parametrów pracy zmiękczacza wody.

filtr wielofunkcyjny ecowater evolutionmały zmiękczacz wody ecowater

Gwarancja Jakości Uzdatniaczy Wody

Podsumowując, zmiękczacz do wody, filtr wielofunkcyjny czy odżelaziacz wody najlepiej kupić u autoryzowanego partnera. Dzięki temu zyskujesz jasne warunki zakupu, gwarancji i przede wszystkim kupujesz zmiękczacz wody, który będzie właściwie dobrany. Zakupu tanich wkładów filtracyjnych z powodzeniem możesz dokonać także w lokalnym markecie budowlanym.najwyższa jakość filtrów wody

By |2020-11-04T13:30:15+00:00Marzec 19th, 2020|Poradnik|Możliwość komentowania Gdzie kupić dobry filtr do wody została wyłączona
X