Filtry Wody Filtry wody dla domu i przemysłu

  • Kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l
  • Kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l - 2
  • Kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l
  • Kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l - 2
  • Kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l
Dostępny w magazynie

Kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l

Rodzaj węgla aktywnego:
Zawór By-pass:
4190.00
Darmowa dostawa od 299.00 zł

Producent: Clack

Kolumna węglowa na głowicy Clack WS1 TC ze złożem 70 litrów

Filtracja wody w oparciu o węgiel aktywny to bardzo popularna metoda uzdatniania wody. Węgiel aktywny to jeden z najskuteczniejszych adsorbentów dostępnych na rynku. Kolumna Clack WS1 TC posiada aż 70 litrów złoża węgla. Taka olbrzymia ilość węgla aktywnego sprawia, że urządzenie najlepiej sprawdzi się w przemyśle (np. browarnictwo), w małych obiektach gastronomicznych lub rekreacyjnych, a także w domach wielorodzinnych. Produkt przeznaczony jest do oczyszczania wody płynącej z sieci wodociągowej i z własnego ujęcia. Jeżeli zależy Ci na wydajnym systemie uzdatniania wody, który wyróżniają niskie koszty eksploatacji, kolumna Clack WS1 TC 70l to urządzenie skrojone dla Twoich potrzeb!

Jak kolumna zasypana złożem węgla aktywnego góruje nad tradycyjnymi filtrami narurowymi?

Pierwszą zauważalna różnica występuje w kosztach eksploatacji. W systemach narurowych oczyszczanie węglem wymaga dedykowanych wkładów węglowych. To wiąże się z koniecznością regularnej wymiany wkładów, a co za tym idzie, dodatkowymi kosztami. Użytkownicy kolumny z aktywnym węglem nie mają takich zmartwień. System cechuje niezwykła żywotność złoża węglowego oraz doskonały proces zupełnie darmowej regeneracji kolumny. Jedyny koszt, z jakim muszą liczyć się użytkownicy kolumny z węglem aktywnym, to okresowa wymiana złoża. W zależności od jakości wody oraz zużycia złoże należy wymieniać na nowe średnio co 2-3 lata. Kolejnym atutem przemawiającym za kolumnami węglowymi jest dużo większa powierzchnia filtracyjna. Dzięki temu woda ma znacznie dłuższy kontakt z porowatą powierzchnią węgla, które zatrzymuje zanieczyszczenia. W rezultacie proces oczyszczania wody kolumną węglową jest dokładniejszy.

Zalety kolumny węglowej Clack WS1 TC 70l

  • Automatyczna głowica sterująca Clack. Zastosowany w kolumnie sterownik pozwala samodzielnie ustawić czas regeneracji złoża. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziesz musiał pamiętać, aby dokonać regeneracji ręcznie. Czym jest regeneracja złoża? To proces, który oczyszcza wnętrze urządzenia z zanieczyszczeń przechwyconych przez węgiel aktywny. Warto podkreślić, że do procesu regeneracji urządzenie nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych. Sam proces regeneracji polega na tzw. płukaniu wstecznym i wykorzystuje wyłącznie surową wodę.
  • Z kolumną węglową Clack WS1 TC 70l pozbędziesz się z wody szkodliwych pestycydów oraz chloru, który w nadmiarze może negatywnie wpływać na kondycję skóry.
  • Poprawa walorów organoleptycznych przefiltrowanej wody. Smak, zapach i barwa wody płynącej z Twojego kranu odmieni się całkowicie. Krystaliczna woda stanie się zdrowa, czysta i bezpieczna do bezpośredniego picia. To jednak nie wszystko! Gwarantujemy, że potrawy przygotowane na oczyszczonej wodzie zyskają intensywny smak i wspaniały aromat!
  • Kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l to urządzenie bezawaryjne i bardzo wytrzymałe.
  • 10 lat gwarancji!

Jak przebiega filtracja wody w kolumnie Clack WS1 TC 70l?

Proces filtracji wody kolumną węglową jest stosunkowo łatwy. Woda wpływa do wnętrza kolumny, która posiada kształt podłużnej butli. Wewnątrz butli woda styka się ze złożem filtracyjnym. Po zetknięciu się z chropowatą powierzchnią węgla, zanieczyszczenia występujące w wodzie zostają zatrzymane. Do instalacji użytkownika trafia krystalicznie czysta i zdrowa woda!

Gdzie zamontować kolumnę Clack WS1 TC 70l?

Urządzenie instaluje się zazwyczaj w miejscu wejścia wody do budynku (piwnica albo inne pomieszczenia gospodarcze). Ważne, aby przed dokonaniem zakupu przygotować dla kolumny węglowej odpowiednie warunki. Co to oznacza? Kolumna Clack WS1 TC musi mieć zapewniony odpływ wody do kanalizacji, aby odprowadzać zrzut. Po drugie, upewnij się, że w przestrzeni przeznaczonej na montaż kolumny węglowej znajduje się gniazdko elektryczne. Automatyczna głowica sterująca wymaga stałej dostawy prądu.

Parametry kolumna węglowa Clack WS1 TC 70l

    Głowica sterująca: Clack WS1 TC
    Przyłącze: 1″
    Ilość złoża: 70 litrów
    Złoże: Węgiel aktywny kokosowy
    Temperatura (min / max): 2 / 48 °C
    Ciśnienie (min / max): 1,5 / 6 bar
    Wymiary butli: wysokość 65 cale, średnica 14 cali

Polecamy również

Zobacz także: